O mně

IMG_20160521_163909-1

Jmenuji se Petra a jsem Na rendlíčku.
Možná si pamatujete, že jsme kdysi začínaly ve dvou, ale už dávno jsem v tom jen já sama.
Psaní blogu vlastně ani nebylo v mých životních plánech ( ne že bych nějaké měla). Nejsem kuchařka, ani cukrářka, ani odbornice na výživu, ale jídlo, to je moje láska, moje vášeň a můj relax.
Vařila a hlavně pekla jsem tak nějak vždycky, ale ne tak zapáleně jako teď. Nebyl k tomu prostor ani čas.
Ale mateřská „dovolená“ mě dostala do formy. Pro svou dceru jsem chtěla vařit zdravé, domácí jídlo, kupované příkrmy, ve kterých stejně nemáte jistotu co je jsem jí dávat nechtěla. A tak jsem se do toho pustila přímo po hlavně (dokonce jsem si původně myslela, že bych napsala kuchařku pro děti, haha)
Ale nakonec přece jen došlo na psaní blogu o jídle.
Nepreferuji žádný alternativní způsob stravování, vařím všechno, tedy všechno co mám ráda já a moji blízcí, protože pro ty vařím a peču nejraději. Miluju hostit rodinu a přátele, návštěvy u nás doma, vyrábět jedlé dárečky. V rodině máme vegany, takže samozřejmě vařím i pro ně. Já zatím maso opustit nedokážu, potřebuji ho ke svému životu, ikdyž ne tak často, ale potřebuju a já potřeby svého těla respektuju ;) Zároveň respektuju každého, kdo se pro jakoukoliv alternativu rozhodne. Já při svém vaření používám hlavně  kvalitní suroviny, což mi připadá zásadní, žádné umělé alternativy, dochucovadla a konzervanty.
Mám dojem, že nedělám vlastně nic jiného, možná je to už na diagnozu ( nevím tedy úplně jakou), ale když nevařím, tak neustále přemýšlím, co vařit nebo péct budu nebo prohlížím recepty a hledám a vymýšlím a přemýšlím…
Mám dvě kuchyně, jedna je černá a druhá bílá ( tedy téměř), můj život ale černobílý rozhodně není, naopak. Mám totiž dvě domácnosti, za Prahou a na Vysočině, což je občas trochu schizofrenní, tak mě, prosím, omluvte.
Doslova mě nabíjí, když můžu vařit pro lidi, pro skutečné lidičky, kteří přijdou ochutnat moje dobroty. Občas se to zadaří na nějakých food festivalech a to je pro mě úplný balzám na duši. Jsem šťastná, když stojím hodiny a hodiny u plotny a jídlo připravuju, absolutně mě to naplňuje. Takže více takových food akcí.
Kromě jídla mám taky ráda design. Před mateřskou jsem léta pracovala v interiérovém studiu a ta láska ke krásným věcem mi zůstala. Ráda se obklopuju stylovými věcmi, miluju venkovský styl a miluju věci, které vytváří teplo domova.
V hlavě se mi tak začala rodit myšlenka vytvořit „rendlíčkovou“ kolekci zapékacích mís a misek, zástěry a další stylové věci pro vaření, které jsem chtěla nejdříve pro sebe a poté i pro všechny ostatní, kteří to mají podobně jako já. Mám kolem sebe naštěstí lidičky, kteří mi tento nápad pomohli zrealizovat, a tak můžete krom receptů najít na blogu také shop s těmito produkty. Všechno je s láskou a ručně vyráběné v České Republice.
Nejlepší na tom všem je, že mám obrovskou podporu své partnerky, své malé dcery a vůbec celé rodiny! Ti všichni všechno ochutnávají a se vším mi pomáhají, za což jim patří můj velký dík! Bez nich by to prostě nešlo.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>